Autora zprávy o znásilněních v Mladé Boleslavi prověří policie kvůli poplašné zprávě

 Autora zprávy o znásilněních v Mladé Boleslavi prověří policie kvůli poplašné zprávě

Foto: Ilustrační

Autora zprávy na sociálních sítích o údajném vysokém počtu znásilnění na veřejných místech v Mladé Boleslavi bude mladoboleslavská policie prověřovat v souvislosti s šířením poplašné zprávy. Kriminalisté letos na veřejném místě ve městě zaznamenali pouze jedno znásilnění. Na webu o tom dnes informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Reklama

„Mladoboleslavští policisté na sociálních sítích zaznamenali šíření zprávy o astronomickém počtu znásilnění, ke kterým má docházet na veřejných místech v okrese Mladá Boleslav. Pisatel varuje ženy a dívky před násilníky, kteří se pohybují po Mladé Boleslavi a znásilňují ženy,“ uvedla mluvčí.

Kriminalisté v Mladé Boleslavi letos prošetřovali šest případů znásilnění, ke třem z nich podle policie nedošlo a dva se staly v domácím prostředí mezi osobami, které se vzájemně znaly. „Jeden případ se stal skutečně na veřejně přístupném místě v Mladé Boleslavi. Muž poškozenou povalil do trávy a i přes její odpor jí líbal, osahával na intimních partiích a násilím jí bránil odejít. Poškozená se aktivně bránila a křičela, proto svého jednání násilník později zanechal,“ uvedla mluvčí. Policisté tehdy třicetiletého násilníka dopadli a obvinili.

Policie uvedla, že v Mladé Boleslavi k trestné činnosti, kterou muž na sociálních sítích popisoval, nedochází. „Žádáme všechny, aby si zprávy podobného typu nejprve dobře ověřili na věrohodných místech a nesdíleli smyšlené a lživé příspěvky,“ sdělila mluvčí. Za šíření poplašné zprávy hrozí pachateli až dva roky vězení.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This