Bohemia Veteran Rally 2022 a beseda s Martinem Strakou ve Škoda Muzeu

 Bohemia Veteran Rally 2022 a beseda s Martinem Strakou ve Škoda Muzeu

ŠKODA 440 ´SPARTAK´ Foto: Škoda Storyboard

Škoda Muzeum zve na Bohemia Veteran Rally 2022, které vzniklo s cílem uctít historii jedné z nejstarších doposud aktivních rally u nás. Součástí programu je také beseda s Martinem Strakou, která se koná po konci závodu ve ŠKODA Muzeu.

V první prázdninovou sobotu 2. července se na trať vypraví osmdesátka historických vozidel různých značek a roku výroby. Bohemia Veteran Rally odstartuje v 9:30 ze Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi, kde bude provázet startovním polem Martin Straka. Na soutěžící čeká přes 140 km dlouhá trať, která je zavede na legendární místa Rally Škoda a Bohemia.

Ve startovní listině je mnoha různými typy zastoupena nejen domácí automobilka Škoda (od spartaku až po favorita), ale také vozy Tatra. Ze zahraničních exemplářů jen namátkou: Chrysler Saratoga, Renault 8 R8, Mini, Triumph Spitfire. Mezi opravdu exotické stroje bude patřit například tříkolka Lomax 223, Panther Lima nebo Fiat 1500 OSCA.

Cíl soutěže je situován do prostoru Škoda Muzea, první vůz by měl projet cílovým obloukem v 15:30. ŠKODA Muzeum je tak v tento den k tomuto účelu otevřeno veřejnosti až do 18:00. Program pokračuje v 19:00, besedou s Martinem Strakou, který představí svou knihu „1983 Vojtěch-Enge“. Beseda se koná v sále ŠKODA Muzea – Laurin & Klement Forum.

Vstupné je dobrovolné – výtěžek z akce bude věnován Domu dětí a mládeže Na Výstavišti.

Bohemia Veteran Rally je součástí Bohemia Rally, které bude už tradičně patřit v Mladé Boleslavi začátek července.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This