Bondy Centrum po rekonstrukci otevírá nadzemní parkoviště

 Bondy Centrum po rekonstrukci otevírá nadzemní parkoviště

Foto: mladaboleslav.cz

V Mladé Boleslavi dnes po rekonstrukci otevřeli nadzemní parkoviště u Bondy centra nedaleko vlakového nádraží ve středu města. Parkoviště se 186 parkovacími místy stavbaři opravovali od loňského července.

Reklama

Parkoviště tvoří střechu hlavního autobusového nádraží, kvůli opravám proto byla dočasně přesunuta stanoviště autobusů na náhradní zastávky. Autobusy by se měly vrátit k původnímu provozu do konce června, kdy bude stavba kompletně dokončena.

Opravy se prováděly za plného provozu autobusového nádraží, které je pod parkovištěm,“ uvedla za Bondy centrum Kristýna Kubínová. Kromě toho podle ní stavbu komplikovaly také speciální technologické postupy. Součástí rekonstrukce byla výměna svrchní vrstvy parkoviště, světlíků, pískování ocelových konstrukcí, schodiště a nájezdových ramp. Parkoviště má nové značení, veřejné osvětlení a kamerový systém.

Ze 186 parkovacích míst je šest pro invalidy, dvě místa mají nabíječku na elektromobily. Řidiči mají první dvě hodiny zdarma, každá další hodina je za 30 korun.

V části parkoviště i nadále pokračují stavební práce.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This