Česká pošta ruší dvě ze čtyř poboček v Mladé Boleslavi

 Česká pošta ruší dvě ze čtyř poboček v Mladé Boleslavi

Foto: mb-net.cz

Česká pošta v pátek 31. března zveřejnila seznam 300 poboček, které hodlá zrušit k 1. červenci letošního roku. Na seznamu jsou i dvě ze čtyř pošt v Mladé Boleslavi, konkrétně pobočka v Havlíčkově ulici a pobočka na náměstí Republiky. V Mladé Boleslavi by tak měla od července zůstat pouze hlavní pošta na Komenského náměstí a pobočka na třídě Václava Klementa naproti Bondy centru. Vedení města s rozhodnutím nesouhlasí a chce jednat se zástupci České pošty.

Reklama

„Dlouhodobý trend v poptávce po tradičních poštovních službách je klesající. Za posledních pět let klesl zájem o tyto služby na pobočkách o 40 %. A to vlivem digitalizace, díky které lze zařídit řadu služeb nikoli osobní návštěvou pošty, ale v on-line prostředí,“ uvedla Česká pošta v tiskové zprávě. V této souvislosti Česká pošta upravila parametry rozložení svých poboček. Nově každá obec s počtem obyvatel nad 2500 nemusí mít poštu v docházkové vzdálenosti do dvou kilometrů, ale nově do tří. 

Z nynějších 3 200 pošt bude po změně legislativy 300 nepovinných a ty Česká pošta z ekonomických důvodů zruší. „Lidsky z rušení poboček nadšený nejsem. Mrzí mě, že jsme k tomuto kroku byli vývojem na trhu poštovních služeb a ekonomickou realitou dohnáni. Legislativa se změnila a my si nemůžeme dovolit luxus provozovat pošty, které nemusíme. Proto k 1. červenci uzavíráme 300 poboček, které už nejsou podle platné legislativy potřeba. Není to o emocích, je to o finanční realitě České pošty, se kterou se musíme vypořádat. Pokud bychom nedělali potřebná opatření, postupem času by pobočky nebyly už žádné, protože by nebyla Česká pošta,“ říká Miroslav Štěpán, pověřený zástupce generálního ředitele České pošty.

Vedení Mladé Boleslavi chce jednat se zástupci České pošty zejména o budoucnosti pobočky v Havlíčkově ulici. „Radost z toho rozhodně nemáme. V Havlíčkově ulici to obsluhuje velké sídliště a byli jsme to naopak my, kteří jsme iniciovali tehdy vznik této pošty. Určitě zkusíme komunikovat se zřizovatelem, zástupci České pošty, zda je to nezbytně nutné a jestli tedy alespoň tu pobočku v Havlíčkově ulici nezachovat,“ uvedl primátor Raduan Nwelati. 

Zdroj: mb-net.cz, ceskaposta.cz

3 Komentářů

  • ani u jedné z poboček se nedá parkovat, jediná pobočka, kde se dá parkovat, je Havlíčkova ulice, takže, když nějakou zrušit, tak určitě jinou.

  • Poštu s parkovištěm v Havlíčkově ul. určitě zachovat a zmodernizovat, aby si člověk mohl při vstupu vzít pořadníkový lístek a v klidu v sedě počkat na volnou přepážku. Když si někdo dělá ověřování podpisů či dokumentů, vytváří se fronta. Pošta na autobusáku (Bondy) tenhle pořadníkový systém měla už před 20lety, ale tam nezaparkuješ. Hlavní pošta na Komeňáku je jen „majetek a sídlo“ České pošty a obsluha jen pro místní úřady a Staré město.
    Jsem pro bezbariérovou poštu s parkovištěm na sídlišti.

    • Dobrý den, pokud budu predpokladat, že v oblasti pošty Mlada Boleslav 2 Havlíčkova žije cca. 13 000. lidí kteří tuto pobočku pravidelně navštěvují a z tohoto počtu za jeden rok bude potřebovat řekněme jen jednu službu a to třikrát poslat dopis, či balík u kterého bude potřebovat dotyčný doklad o potvrzení, z toho řekneme 6500.lidi pojede tuto službu vyřídit na jinou poštu automobilem. Když započítá vzniklé škodlivé emise, při cestě tam a nazpět, a připočteme že žijeme ve městě na počet obyvatel s nejvíce vozy, tím že se tu vyrábí a k tomu započteme bohatost města z toho plynoucí, myslím že by stálo za úvahu aby náklady této pošty na sebe vzalo město, protože jak ekologičnost, časová úspora, možnost dostupného parkování a tím spokojenost občanů města nesporně převáží. Pavel M.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This