Dětská nota v Mladé Boleslavi letos pořádá jubilejní 50. ročník

 Dětská nota v Mladé Boleslavi letos pořádá jubilejní 50. ročník

V letošním roce slaví mladoboleslavský Dětský pěvecký sbor Paprsek krásné kulatiny. Je tomu totiž už 50 let, co se odehrál první ročník soutěžní přehlídky Dětská nota (tehdy tedy ještě s přívlastkem „Pionýrská“). Těžko si v té době asi někdo dokázal představit, že tradice téhle autorské soutěže písniček pro děti bude tak dlouholetá. Letošní 50. ročník Dětské noty se představí začátkem listopadu ve Škoda Muzeu a nabídne již tradičně koncert pro veřejnost. Sbor Paprsek chystá letos v létě také 14. ročník akce Pop song fest. V zimě se pak můžete těšit i na Vánoční koncert.

Reklama

Dětská nota uvedla do světa celkem už na 500 písní, které zněly nejen na boleslavských pódiích, ale i v rozhlasovém a televizním vysílání, též v sálech v Praze, Brně, Liberci, a dalších městech. A dnes najdete písně Dětské noty i online na platformách, jako je YouTube, Spotify, Supraphonline a dalších.

Písně do Dětské noty přicházejí od nejrůznějších autorů. Od dlouholetých přispěvatelů až po skladatelské a textařské nováčky, někdy dokonce od autorů, kteří ještě „nedostali občanku“. Paprsek je vděčný za každoroční nadílku nových písní, z nichž deset vybraných potom může živě předvést i s choreografií a moderací, za doprovodu profesionální kapely na týdenním maratonu koncertů pro žáky škol a pro veřejnost.

50. ročník Dětské noty

V tomto jubilejním roce se ohlédneme do historie – vybrali jsme 10 písní průřezem všech minulých ročníků. Dostanou nový hudební kabátek – sbor je ve studiu i na jevišti zazpívá ponovu a již tradičně s doprovodem kapely Paprsek Friends. Kromě nahrávek, které budou k dispozici online, jako každý rok připravujeme i zpěvník 10 finálových písní.

Aby toho nebylo málo, na koncertě pro veřejnost 9. listopadu ve Škoda Muzeu Paprsek zavzpomíná i na další písně z Dětských not, které v průběhu 50 let našly v repertoáru sboru své pevné místo. A jelikož sborem za ta léta činnosti prošly stovky zpívajících, bude tento koncert i takovou „rodinnou hudební sešlostí“ – k dětským zpěváčkům se připojí i „starší“ oddělení Paprsku, sbor KDS a bývalí členové sboru.

Video: Dětská nota 2022

Nadcházející akce sboru Paprsek

Paprsek ale nežije jen Dětskou notou, kromě ní sbor čekají ještě další aktivity – nejbližší z nich je 14. ročník akce s názvem „Pop Song Fest“ – setkání dětských pěveckých sborů Mladoboleslavska a okolí, které se bude konat 31. května na Michalovické putně.

O prázdninách potom sbor čeká letní soustředění, na které navazuje týdenní zájezd do Švýcarska, který je nabitý každodenním koncertním programem.

A konec roku se poté obvykle nese v duchu zpívání na předvánočních akcích a Vánočním koncertě všech oddělení Paprsku a sboru KDS, který se tento rok koná 17. prosince v Městském divadle MB.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This