Do Hřenska vyrazili na pomoc i profesionální hasiči z Mladé Boleslavi

 Do Hřenska vyrazili na pomoc i profesionální hasiči z Mladé Boleslavi

Foto: HZS Středočeského kraje

Rozsáhlý požár, který od neděle sužuje Národní park České Švýcarsko, likviduje na 300 hasičů z 75 jednotek, včetně jednotky ze záchranného útvaru. Další čtyři týmy se zhruba 60 lidmi dnes ráno vyrazily na místo, mezi nimi jsou i profesionální hasiči z Mladé Boleslavi.

Reklama

Středočeští hasiči dnes ráno vyslali na pomoc k zásahu do Hřenska přes 20 hasičů, čtyři cisterny a tři auta s přívěsy. „V odřadu je 21 profesionálních hasičů ze stanic Kladno, Beroun, Mladá Boleslav, Kutná Hora, Rakovník a Mělník. Počítáme s několikadenním nasazením,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Na místo podle ní dorazili kolem 06:45.

V okolí Hřenska zasaženého požárem v současné době zasahují spolu s hasiči z Ústeckého kraje jednotky z nejbližších krajů, tedy z Plzeňského, Pardubického, Středočeského nebo Královéhradeckého. Z Moravy zatím žádná jednotka není.

Kvůli kouři přijali středočeští hasiči desítky oznámení

S ohledem na aktuální meteorologickou situace lze na území Středočeského kraje cítit a vidět kouř z rozsáhlého požáru v Hřensku. Jen mezi druhou a sedmou hodinou ranní přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje 60 oznámení, která byla následně překlasifikována na planý poplach. Nejvíce těchto hlášení bylo z okresů Mladá Boleslav, Nymburk, Kolín, Kutná Hora a z okolí Prahy.

Česko požádalo o pomoc sousední země

Česko kvůli požáru požádalo Slovensko o půjčení hasicích vrtulníků, které nedávno pomáhaly hasit požáry ve Slovinsku, a poptává v dalších státech velkokapacitní letadla na hašení. Pomoc v podobě vrtulníku nabídlo Polsko.

Velitel zásahu Martin Laníček ráno v České televizi uvedl, že v oblasti hoří na zhruba 30 hektarech. Likvidaci požáru odhadl na několik dní, pokud se ale nezhorší počasí, zejména nezesílí vítr, mohli by hasiči plameny podle něj během dneška dostat pod kontrolu.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This