Dopravního podnik oslaví narozeniny v Olympii. Nabídne jízdy historickými autobusy

 Dopravního podnik oslaví narozeniny v Olympii. Nabídne jízdy historickými autobusy

Dopravní podnik Mladá Boleslav v letošním roce slaví 25 let od svého založení. Narozeninový program v nákupním centru Olympia nabídne v sobotu 10. září vyhlídkové jízdy historickými autobusy, trenažér reálného autobusu, herní zóny s programem pro děti a mnoho dalšího.

Program bude od 11 hodin probíhat na bočním parkovišti Olympia centra u KFC. V případě nepříznivého počasí bude program přesunut do obchodního centra. Připravena bude výstava několika historických autobusů, které skutečně jezdily ulicemi Mladé Boleslavi. Dále se mohou návštěvníci těšit na výstavu fotografií stávajícího vozového parku Dopravního podniku nebo výukové dopravní hřiště (zdarma budou k zapůjčení helmy, kola a odrážedla). Malí i velcí mohou vyzkoušet trenažer reálného autobusu, který simuluje práci řidiče, samozřejmostí jsou BESIP a herní zóny s programem pro děti. Nejzajímavějším lákadlem budou rozhodně vyhlídkové jízdy vystavenými historickými autobusy. Start první jízdy bude v 11:30. Celým odpolednem budou děti provázet večerníčkové postavy Bob a Bobek.

A na jaké vozy se může veřejnost těšit?

IKARUS 280 (vystaven bude rok výroby 1997), který jezdil na páteřních linkách 1, 7, 8 a 13. Dále KAROSA C734 (vystaven bude rok výroby 1990), který byl využíván jako posilová vozidla linek 1 a 8 v úseku Balt – Sídliště Na Slavoji. Dalším vozem bude ŠKODA 21 Ab (rok výroby 1995), který je spjat se vznikem Dopravního podniku Mladá Boleslav a tvořil základní vozový park. Posledním autobusem bude IKARUS 263.01 (rok výroby 1990), se kterým se mohli občané ČSSR potkat při jízdách do NDR, např. v rámci dovolené AZNP.

Vyhlášení výtvarné soutěže mateřských škol

Program odstartuje vyhlášením výtvarné soutěže mateřských škol, kterou Dopravní podnik v rámci svého výročí vyhlásil. Děti měly vytvořit obrázek na téma Autobus a já. Všechny soutěžní obrázky budou vystaveny v den akce ve vestibulu Olympie. Nejlepší díla vyhrají dětem výlety autobusem.

Městská společnost Dopravní podnik Mladá Boleslav vznikla 18. června 1997. Dnes má 70 zaměstnanců – z toho 61 řidičů. V provozu je 34 autobusů, které ročně najedou 1, 585 milionu kilometrů. Průměrné stáří autobusů, které jsou dnes v provozu, je cca sedm let.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This