FOTO: Policejní kontroly na Mladoboleslavském okrese

 FOTO: Policejní kontroly na Mladoboleslavském okrese

Jen chvíli po pondělní půlnoci obsadili policisté hlavní tahy na Mladoboleslavském okrese, kvůli dodržování vládního nařízení, který zakazuje bez patřičných důvodů přejíždět mezi jednotlivými okresy.

Policejní hlídky tak čekaly na řidiče například na hlavním tahu na Českou Lípu, Jičín, Nymburk nebo Milovice. Vždy jde o namátkové kontroly a zatím se nestává, že by kvůli kontrole se na místě tvořily kolony vozidel.

Většina řidičů je připravená, má u sebe patřičné doklady pro přejezd mezi okresy, ovšem najdou se i tací, kteří jsou překvapení, že jsou nějaké kontroly,” uvedl jeden z policistů, kontrolující vozidla v Jiřicích, na rozhraní Mladoboleslavska a Nymburka.

V prvních dnech mimořádných kontrol budou ale policisté ještě benevolentní vůči těm, kteří nebudou mít doklady úplně v pořádku. Pokud někdo nemá potřebné dokumenty nebo čestné prohlášení, tak ho může vyplnit přímo na místě, potřebné formuláře máme připravené. Někteří lidé nemají například potvrzení ze zaměstnání, neboť si pro něj právě jedou. Od poloviny týdne už ale policie nemá být tak tolerantní.

Většina řidičů byla na kontroly připravená, ovšem našli se i výjimky, kdy se řidiči záměrně chovali arogantně, odmítali si nasadit roušky nebo respirátory a na kontroly nadávali. “V jednom z případů jsme řidiče vrátili zpět, protože neměl žádné potvrzení a ani nebyl věrohodně schopný vysvětlit, kam jede,” řekli policisté z kontrolního stanoviště v Jiřicích, několik málo řidičů pak vraceli policisté zpět i na Vlkavě.

Kontroly potrvají minimálně tři týdny a řidiči musí počítat s tím, že policisté budou na vybraných místech ve dne i v noci. Na sociálních sítích si už řidiči radí, jak se kontrolám vyhnout. Někteří jezdí přes les, jiní přes pole.

Další informace a odkaz na potřebné formuláře najdete ZDE

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This