Hasiči likvidovali požár skládky u Benátek nad Jizerou

 Hasiči likvidovali požár skládky u Benátek nad Jizerou

Foto: HZS

Hasiči včera v podvečer vyjížděli k požáru skládky komunálního odpadu u Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Hořelo na ploše zhruba 40 krát 70 metrů. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu ze čtyř možných. Po dnešní ranní kontrole hasiči zásah ukončili. Příčina požáru není známá, žádná škoda nevznikla.

Reklama

Při ranní kontrole hasiči už podle mluvčího další ohniska požáru neobjevili. „Událost můžeme uzavřít. Místo je předáno vedoucímu skládky,“ uvedl Sýkora kolem 8:30. Proč začalo hořet, není zřejmé. Vzhledem k tomu, že hořel jen odpad, žádná škoda nevznikla. „Škody jsou nulové, naše práce se v tomto případě nevyčísluje, takže se to nebude dál řešit,“ dodal mluvčí.

Foto: HZS

Hasiči vyjížděli k požáru ve čtvrtek kolem 16:45. Hořelo na ploše zhruba 40krát 70 metrů. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu ze čtyř možných. Důvodem byla doprava vody, které bylo potřeba velké množství. Na místě zasahovalo devět jednotek, což odpovídá počtu zhruba 30 až 40 hasičů. Kolem 19:00 už plameny nebyly vidět a hasiči odpad rozhrabávali pomocí nakladačů. Do rána na místě měřili teplotu a kontrolovali, jestli se odpad někde nerozhořel.

Zdroj: ČTK

1 Komentář

  • To je zajímavé, žádná škoda nevznikla, protože hořel jen odpad. Když jsem si chtěl vzít vyhozené zboží z kontejneru za supermarketem, jednalo se o krádež. Ale vždyť to byl jen odpad, tak přece žádná škoda nevznikla .

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This