Hasiči zasahovali v Horním Bousově u požáru rodinného domu

 Hasiči zasahovali v Horním Bousově u požáru rodinného domu

Foto: HZS Středočeského kraje

Profesionální i dobrovolní hasiči vyjížděli v úterý kolem pul desáté večer do Horního Bousova, kde vypukl požár v podkroví rodinného domu. Během požáru nebyl nikdo zraněn, majiteli však způsobil škodu 200 tisíc korun.

Reklama

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Mladé Boleslavi a Mnichova Hradiště i jednotky dobrovolných hasičů. Celkem k požáru vyrazilo sedm cisteren, automobilový žebřík a velitelské vozidlo. První jednotka po příjezdu na místo potvrdila požár rozlehlejšího rodinného domu od komínového tělesa. Oheň se šířil především v podkroví pod střechou. Ještě před příjezdem jednotek se z objektu samovolně evakuovalo sedmnáct osob, nikdo z nich nebyl zraněn ani se nenadýchal nebezpečných zplodin hoření, uvedl za HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.

Aby se hasiči dostali ke skrytým ohniskům, museli rozebrat nejen část střešní konstrukce, ale také kus stropu mezi přízemím a podkrovím. Po dvou hodinách zásahu se podařilo hasičům požár lokalizovat a následovalo dohašování drobných ohnisek a odvětrání objektu. „Asi čtvrt hodiny před půlnocí bylo požářiště překontrolováno termokamerou a pak bylo místo předáno majiteli s nařízenou dohlídkou po dobu čtyřiadvaceti hodin,“ dodal Holomčík.

Příčinou vzniku požáru byl podle vyšetřovatele přizděný trám v komíně. Přímé škody byly vyčísleny na 200 tisíc korun, včasným zásahem se hasičům podle Holomčíka podařilo uchránit hodnoty v částce dvou milionů.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This