Klaudiánova nemocnice připravuje výstavbu Pavilonu pro matku a dítě

 Klaudiánova nemocnice připravuje výstavbu Pavilonu pro matku a dítě

Mladoboleslavská nemocnice by do roku a půl mohla začít stavět nový pavilon pro porodnici, gynekologii a dětské oddělení. Vedení nemocnice vybralo jako zhotovitele projektové dokumentace Sdružení pro Pavilon pro matku a dítě, který ji připraví za zhruba 48,2 milionu korun. Náklady na stavbu zatím nejsou známy, nemocnice ji chce financovat zejména z dotací, zažádala o dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Pavilon by mohl být v provozu za čtyři až pět let, informovala dnes mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Reklama

„Pavilon vznikne ve stávající části areálu naší nemocnice: jedná se tedy o částečnou rekonstrukci pavilonu A, nejstaršího pavilonu areálu nemocnice, a pavilonu B a částečně o novou výstavbu, kde se bude odehrávat hlavní medicínská část, jako jsou porody a operace,“ uvedl předseda představenstva nemocnice Ladislav Řípa. Dětské a gynekologicko-porodnické oddělení dnes sídlí v budově v ulici Boženy Němcové, podle Řípy už nevyhovuje současným požadavkům.

Dokumentace má být hotová za rok a půl. Podle místopředsedy představenstva Daniela Marka by pak mohla začít stavba. Nemocnice počítá s tím, že v létě, kdy bude mít první studii, představí záměr podrobněji veřejnosti. „Počítáme s tím, že by tento objekt, zrekonstruovaná i nová část, měl splňovat nejvyšší standardy energetické náročnosti. Měl by být zcela pasivní. Budeme se ale snažit i o další národní a evropské fondy,“ doplnil Řípa.

V mladoboleslavské porodnici se loni narodilo 1086 dětí, předloni v ní přišlo na svět 1317 dětí.

Ve Sdružení pro Pavilon pro matku a dítě jsou zastoupeny společnosti Energy Benefit Centre a Ateliér Velehradský.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This