Klaudiánova nemocnice se potýká s nedostatkem krve

 Klaudiánova nemocnice se potýká s nedostatkem krve

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi se potýká s nedostatkem krve. Žádá proto dárce všech krevních skupin, aby se přihlásili k odběrům na termíny od 16. do 30. června. Loni provedli zdravotníci mladoboleslavské nemocnice 6568 odběrů krve, o 26 méně než v roce 2020. O pětinu se zvýšil počet odběrů krevní plazmy, loni jich bylo 8371.

Reklama – Rezidence Celno, Mladá Boleslav

Covid se na dárcích dost podepsal, někteří přestali chodit úplně, ale jiní se přidali. Naštěstí naši dlouhodobí dárci na naše výzvy reagují, a dokonce se k nim přidávají pravidelně prvodárci,“ řekla mluvčí nemocnice Hana Kopalová. Nemocnice eviduje za loňský rok odběry od 3400 opakovaných dárců, meziročně jich je o pět procent více. Nemocnice podle ní už dohnala skluz operací, který způsobila epidemie nemoci covid-19, a krev je nyní potřeba pro běžný provoz.

Mladoboleslavská nemocnice letos dokončila opravu nové krevní banky, která slouží pro uskladnění krevních derivátů od dárců nemocnice i externích dodavatelů a zajišťuje přípravu a vydávání transfuzních přípravků jednotlivým oddělením. Stavební úpravy stály devět milionů korun.

Zdroj: ČTK

3 Komentářů

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This