Kradené pracovní stroje zloději ukrývali v lesích v okolí Prahy

 Kradené pracovní stroje zloději ukrývali v lesích v okolí Prahy

Foto: PČR

Středočeští kriminalisté zadrželi pětici mužů, kteří měli krást osobní i užitkové vozy. Skupina se zaměřila i na krádeže pracovních strojů. Ukradené stroje pak ukrývali v lesích v okolí Prahy.

Jejich zadržení předcházela téměř tříměsíční dokumentace jejich trestné činnosti. Krádeže probíhaly na různých místech středočeského kraje, přičemž většinou rozhodovala náhoda a příležitost.

Jejich zadržení pak proběhlo v jeden den na několika místech republiky – na území hlavního města Prahy, Středočeském a Moravskoslezském kraji. Zadržení tří z nich provedla zásahová jednotka středočeské policie.

Podle středočeských kriminalistů měla pětice mužů odcizit bezmála desítku aut a pracovních strojů za více jak dva miliony korun. Muži se nebáli krádeží ani tak nepřehlédnutelných vozů, jakými jsou různé pracovní stroje.

Foto: PČR

V čem byli ale muži výjimeční a s čím se kriminalisté jen tak nesetkávají, bylo „zneviditelnění“ odcizených pracovních strojů, například bagrů. Pokud totiž neměli okamžitý „odbyt“ pro tyto velké stroje, převezli je do lesů v okolí Prahy a následně vynaložili nemalé úsilí k jejich ukrytí. Aby nebudili velkou pozornost, zaházeli bagry výrazné nejen barvou, ale i velikostí, větvemi,” uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Foto: PČR

Většinu odcizených vozidel a pracovních strojů se kriminalistům podařilo zajistit. Vyšetřování ale stále probíhá a není vyloučeno, že se změní jak počet odcizených vozidel, tak s tím ruku v ruce také způsobená škoda.

Foto: PČR

V současné době jsou již čtyři z mužů, kteří čelí obvinění ze zločinu krádeže, spáchaného navíc v době Vládou ČR vyhlášeného nouzového stavu, vyšetřováni vazebně, a to z důvodu, aby v trestné činnosti nepokračovali, o čemž rozhodl soudce Okresního soudu v Kladně. Proti 48letému muži, obviněného z legalizace výnosů z trestné činnosti, je trestní stíhání vedeno na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let. Ostatní vazebně stíhaní muži, kteří mají za sebou trestní minulost, jsou v případě odsouzení za zločin krádeže spáchaný v době nouzového stavu, ohroženi až osmiletou trestní sazbou,” dodala Suchánková.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This