Kriminalisté dopadli muže, kteří na Mladoboleslavsku vařili pervitin

 Kriminalisté dopadli muže, kteří na Mladoboleslavsku vařili pervitin

Necelé tři měsíce jezdila dvojice mužů do Mukařova na Mladoboleslavsku vařit pervitin. Oba dojížděli z Liberce. To se jim ale nevyplatilo a mladoboleslavská kriminálka oba muže rychle odhalila.

Reklama

Pervitin se jim podařilo vyrobit několikrát, pak ale kriminalisté oba muže odhalili a při domovní prohlídce u nich nalezli předměty na výrobu drogy. „Jednalo se především o laboratorní sklo, teploměry, trychtýře, vařiče a chemikálie, to vše na výrobu metamfetaminu – pervitinu. Mimo těchto předmětů policisté zabavili i téměř 50 gramů hotové krystalické látky,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Oba muži přitom mají několik zápisů v rejstříku trestů a jeden z dvojice byl již v minulosti pravomocně odsouzen za výrobu drog. „Kriminalisté zahájili trestní stíhání obou mužů a obvinili je ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny mohou skončit až na 5 let ve vězení, dodala Schneeweissová.

Policisté zároveň podali podnět státnímu zástupci na vzetí obviněných do vazby, soudce poté návrh státního zástupce akceptoval a na oba muže uvalil vazbu.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This