Kriminalisté z Mladé Boleslavi dopadli dalšího dealera drog

 Kriminalisté z Mladé Boleslavi dopadli dalšího dealera drog

Foto ilustrační

Kriminalisté koncem minulého týdne zadrželi třiačtyřicetiletého cizince, který v Mladé Boleslavi prodával pervitin. Muž se podobné trestné činnosti dopustil již v minulosti. Soud na muže uvalil vazbu a nyní mu hrozí až 10 let vězení.

Reklama

Muž měl nejméně od srpna roku 2021 do doby zadržení 1. dubna na území Mladé Boleslavi přechovávat metamfetamin – pervitin, který dále prodával dalším osobám. To bylo současně i jeho jediné „zaměstnání“.

V době zadržení u muže policisté nalezli několik tablet a na desítku igelitových sáčků s obsahem bílé krystalické látky o hmotnosti 6 gramů.

„To ale nebyl první případ, kdy policisté muže kontrolovali a nalezli u něj drogy. V říjnu loňského roku policisté u obviněného nalezli 73 gramů rostlinného materiálu marihuany, to vše i přes to, že byl v létě loňského roku pravomocně odsouzen za drogovou trestnou činnost, kdy dostal podmínku,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Vzhledem k tomu, že se muž obdobné trestné činnosti dopouštěl již v minulosti, policisté podali podnět státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby, a to hlavně kvůli obavám, aby se na svobodě neskrýval a nevyhýbal se tak trestnímu stíhání. Soudce se s návrhem ztotožnil a uvalil na muže vazbu.

Kriminalisté cizince obvinili ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny a odsouzení nyní obviněnému hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, dodala Schneeweissová.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This