Letiště v Mnichově Hradišti chce spustit přímou linku do slovinské Portorože

 Letiště v Mnichově Hradišti chce spustit přímou linku do slovinské Portorože

Letadlo Pilatus PC-24, zdroj: Instagram Airport Mnichovo Hradiste

Letiště Mnichovo Hradiště a společnost Air Bohemia chtějí v létě otevřít pravidelnou linku s lety do slovinského letoviska Portorož. Cestující by měl přepravovat letoun Pilatus PC-12. Upozornil na to server zdopravy.cz. Společnost momentálně sestavuje ceník, datum prvního letu se bude odvíjet podle zájmu, řekl za Air Bohemia Ondřej Doleček.

Reklama

„Impulzem byla dobrá lokalita, letiště se nachází blízko přímořské Portorože, ale nedokáže na něm přistát každé letadlo, proto toho chceme využít,“ řekl Doleček. Firma podle něj nyní sestavuje ceník, náklady by předběžně mohly být zhruba 25.000 korun na jedno místo, počítá se s šesti cestujícími na palubě. „V dubnu a květnu budeme vyhodnocovat zájem a sestavovat první trasu,“ doplnil Doleček. Podle zájmu se pak podle něj stanoví datum prvního letu a četnost letů.

Společnost Air Bohemia zajišťuje charterové lety. Pro osobní dopravu slouží letadla Citation Excel a Piper Cheyenne až pro devět cestujících.

Provozovatelem veřejného mezinárodního letiště v Mnichově Hradišti je společnost Aero taxi OKR. Letiště slouží pro civilní provoz, momentálně nenabízí pravidelnou linku. Je nedaleko od sjezdu z dálnice D10 na úrovni Mnichova Hradiště.

Zdroj: ČTK

1 Komentář

  • 25000 za letenku do Slovinska. To snad nemůže nikdo normální dát v době nízkonáklovek

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This