Majitelé jízdních kol v Mladé Boleslavi mohou využít forenzního značení

 Majitelé jízdních kol v Mladé Boleslavi mohou využít forenzního značení

Foto: mb-net.cz

Město Mladá Boleslav nabízí majitelům jízdních kol forenzní značení. Jízdní kolo díky tomuto systému získá jedinečné označení a zároveň bude vedeno ve speciálním registru.

Obyvatelé Mladé Boleslavi si mohou jízdní kolo zdarma nechat označit unikátní technologií mikroteček s obsahem syntetického kódu DNA. Kolo tak získá svoji identitu a označení o ochraně by mělo navíc dát nenechavci jasný signál, že tohle kolo má město i policisté v databázi a vůbec nebude lehké si ho přivlastnit či případně prodat,“ představil výhody projektu vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality Vladislav Král.

Systém forenzního značení jízdních kol, který majetek chrání, ale pomáhá i při případné identifikaci v případě odcizení, běží ve zkušebním režimu již od začátku srpna.

Označení jízdního kola je nutné objednat na telefonním čísle 730 144 523. S kolem je pak třeba se fyzicky dostavit ke garážím magistrátu v budově společnosti Městské parkovací domy Mladá Boleslav ve Starofarní ulici, kde značení probíhá. Kolo k označení musí být čisté, suché a technicky způsobilé,” informoval na svém webu magistrát města Mladá Boleslav.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This