MHD v Mladé Boleslavi bude jezdit v prázdninovém provozu i v březnu

 MHD v Mladé Boleslavi bude jezdit v prázdninovém provozu i v březnu

Foto: mb-net.cz

Městské autobusy v Mladé Boleslavi budou i v březnu jezdit podle prázdninového jízdního řádu. Mimo provoz je také linka s označením Bazén, která není s ohledem na zavřený bazén využívaná. Důvodem prázdninového provozu zůstává nedostatek řidičů kvůli vysoké nemocnosti, uvedla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Přestože nemocnost zaměstnanců je stabilizovaná a za poslední týdny nepřibyl nikdo nakažený onemocněním covid-19, dopravní podnik pokračuje v preventivním pravidelném testování svých zaměstnanců,” uvedla na konci února Charousková na městském webu.

Na začátku února začala mladoboleslavská MHD jezdit v nouzovém režimu, kvůli kterému byla zrušena řada linek. I po dobu nouzového režimu městské dopravy byla zajištěna obslužnost všech částí Mladé Boleslavi. V prázdninovém režimu jezdily autobusy již od 2. února, 5. února podnik musel přistoupit na nouzový režim.

Loni na jaře, v první vlně pandemie nového koronaviru mladoboleslavský magistrát městské autobusy zcela zastavil. Poprvé nevyjely v sobotu 21. března. Zůstaly speciální linky zřízené jen pro seniory. Do ulic se hromadná doprava vrátila v omezeném režimu 14. května. K běžnému provozu se hromadná doprava vrátila až 18. listopadu.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This