Mimoúrovňovou křižovatku na D10 u Kosmonos postaví společnost Eurovia CS

 Mimoúrovňovou křižovatku na D10 u Kosmonos postaví společnost Eurovia CS

Projekt budoucí mimoúrovňové křižovatky na D10 u Kosmonos. Zdroj: ŘSD

Mimoúrovňovou křižovatku na dálnici D10 u Kosmonos na Mladoboleslavsku postaví společnost Eurovia CS. Stavbu provede za 736,8 milionu korun bez DPH. V tendru společnost zvítězila zejména díky krátké době stavby, práce mají trvat 409 dní. Na twitteru o tom informoval generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.

Reklama

„Zhotovitel nabídl výrazně kratší dobu výstavby (409 dní), což bylo jedním z hodnotících kritérií (15 procent),“ uvedl Mátl. O stavbu se ucházelo osm firem, Eurovia CS podala čtvrtou cenově nejvýhodnější nabídku. Společnost, která podle informací zveřejněných na webu tenderarena.cz nabídla nejnižší cenu 676,8 milionu korun bez daně, by na stavbu potřebovala 581 dní.

Práce na podobě křižovatky na 46,1 kilometru dálnice mezi exity Kosmonosy a Mladá Boleslav by měly podle informačního letáku ŘSD začít letos. S dokončením se počítá do konce roku 2025. Křižovatka zajišťuje napojení severní části Mladé Boleslavi ze silnice I/38 z Jestřebí na Mladou Boleslav. Součástí prací bude také přeložka silnice I/16 od Jičína. „Velké množství větví, které je třeba do křižovatky zaústit, je navrženo propojením v okružní křižovatce nad stávající dálnicí D10,“ uvedlo ŘSD v informačním letáku.

Zdroj: ŘSD

Po dobu výstavby má být provoz na dálnici D10 a na křižovatce Kosmonosy zachován. Úplnou uzavírku dálnice si vyžádá pouze zbourání současného nadjezdu.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This