Ministerstvo vnitra převezme v příštích třech letech téměř 3300 aut Škoda

 Ministerstvo vnitra převezme v příštích třech letech téměř 3300 aut Škoda

Ministerstvo vnitra převezme v příštích třech letech téměř 3300 automobilů značky Škoda. Jen letos jich od automobilky odebere 1250, dnes ministerstvo převzalo v Mladé Boleslavi prvních 35 vozů. Ministerstvo objednalo modely Kodiaq, Scala a Fabia, řekli dnes novinářům zástupci firmy, policie a ministr vnitra Jan Hamáček. Hodnota tendru je přibližně 1,5 miliardy korun.

Z 3294 objednaných vozů jich 1853 připadá na model Kodiaq, tedy největší z objednaných aut. „V nákupu nových aut proto budeme pokračovat,“ uvedl Hamáček. Všechny vozy Kodiaq budou mít pohon všech kol, sedmistupňovou převodovku DSG a dvoulitrový naftový motor.

Ministerstvo převezme také 640 vozů Scala, budou poháněné benzinovým motorem 1.0 TSI. Dalších 801 automobilů bude Fabia, taktéž s pohonem 1.0 TSI, 630 z nich bude ve verzi hatchback, 171 bude kombi. Většina aut bude vybavena skrytým výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, zbytek vozů bude v civilním provedení.

Vozy pro policii, hasiče nebo administrativní oddělení

Auta budou podle Hamáčka sloužit u různých složek ministerstva vnitra, většina z nich u policie, dostanou je ale i hasiči nebo administrativní oddělení. Kromě majáků jsou vozy vybavené vysílačkou.

Od roku 1993 bylo českým policistům v rámci několika tendrů předáno přes 19.000 vozů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací, další desítky tisíc aut odebraly jiné orgány státní správy.

V lednu policie převzala další civilní auta, poprvé je pořídila na operativní leasing. Za čtyři roky zaplatí 191 milionů korun, dostane 500 octavií, které firma po dvou letech vymění za nové. Měsíčně vyjde jeden vůz téměř na 8000 korun, v ceně jsou kromě vozu také servisní úkony, pneuservis nebo pojištění. Policie si od operativního leasingu slibuje snížení nákladů na provoz aut. Dnes předaná první auta z dalšího tendru jsou ale standardně koupena, nejde o pronájem formou operativního leasingu.

Zdroj: ČTK / Jaroslav Beneš

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This