Mladá Boleslav bude hostit kovosochaře z Chile a Maroka. Město oživí další sochy

 Mladá Boleslav bude hostit kovosochaře z Chile a Maroka. Město oživí další sochy

Metalové sympozium 2022. Foto: Zdeněk Kolín / mb-net.cz

Lidé v Mladé Boleslavi budou moci příští týden přihlížet vzniku neobvyklých uměleckých děl z různých kovů. V areálu Střední průmyslové školy budou od pondělí do pátku tvořit vedle českých také kováři a sochaři z Chile a Maroka. Jejich díla později doplní ta z předchozích ročníků, na různých místech ve městě už jich jsou čtyři desítky. Mezinárodní Metalové sympozium se ve městě letos koná podesáté. Na Krásné louce budou zároveň pracovat dřevořezbáři a na čtyřech místech ve městě budou tvořit streetartoví výtvarníci, řekla mluvčí města Šárka Charousková.

Reklama

„S nápadem soch ve veřejném prostoru přišel před deseti lety šéf informačního centra Gerard Keijsper. Kov navíc určitým způsobem symbolizuje Mladou Boleslav a je to vhodné doplnění Metalové cesty, která provádí návštěvníky městem a také ona představuje kov a umělecké kovářství,“ řekla Charousková. Všechny sochy z minulých ročníků najdou lidé na webu Metalová cesta. Tématem pro dřevořezbáře, kteří tvoří doprovodný program, je letos Válka a mír, na Krásné louce u loděnice budou pracovat tři, a to z Polska, Ukrajiny a Česka. Streetartoví výtvarníci dostali prostor například na parkovacím domě nemocnice nebo v podchodu pod tratí na Krásné louce.

Doprovodnou akcí sympozia je výstava kovářských prací bývalých i současných studentů Střední uměleckoprůmyslové školy Turnov. Výstava pod názvem Geneze 23 začíná ve Sboru českých bratří dnes a potrvá do 1. září.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This