Mladá Boleslav bude po tříleté pauze hostit divadelní festival Nadosah

 Mladá Boleslav bude po tříleté pauze hostit divadelní festival Nadosah

Festival Nadosah 2019, Mladá Boleslavi Foto: mdmb.cz

V Mladé Boleslavi příští týden začne průvodem herců směřujícím z mladoboleslavského divadla na nádvoří hradu divadelní festival Nadosah. Městské divadlo pořádá festival, který je poctou herci a mimovi Borisi Hybnerovi, po tříleté pauze vynucené covidem. Součástí programu je několik představení, v premiéře například divadlo uvede scénické čtení hry NordOst nebo divadelní film inspirovaný dílem George Orwella 1984. Dnes o tom za divadlo informovala Denisa Kábrtová.

Reklama

Festival netradičních divadelních forem na netradičních místech se v Mladé Boleslavi poprvé konal v roce 2016. „Vznikl v době, kdy Boris Hybner zemřel, proběhly tři ročníky, další ale přerušil covid, letos proto tak trochu začínáme znovu v komornější formě,“ řekla Kábrtová. Patronkou festivalu, který má přinášet divadelní umění i na jiná místa, je Hybnerova dcera Vanda Hybnerová.

Program zahájí ve středu 13. září v 17:00 divadelní průvod herců a žongléřů, připojit se do něj může i veřejnost. Ve čtvrtek uvede divadlo na malé scéně scénické čtení hry NordOst. Hra je inspirovaná teroristickým útokem v moskevském divadle v roce 2002. Další premiérou bude v pátek divadelní film 1984. Obě premiéry jsou v režii Petra Mikesky, dramaturgii má na starost Kateřina Suchanová. Festival v sobotu zakončí inscenace Natálie Kocábové Slávy dcery v podání pražského divadla La Fabrika. V hlavní rolích se představí například Anna Polívková a Vanda Hybnerová.

Mladoboleslavské divadlo chystá do konce roku dvě premiéry. V říjnu uvede hru Králova řeč, v prosinci čeká diváky komedie Dokonalá svatba.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This