Mladá Boleslav byla zastávkou Cyklo-běhu za ČR bez drog

 Mladá Boleslav byla zastávkou Cyklo-běhu za ČR bez drog

Mladá Boleslav se stala v pondělí 20. června další zastávkou Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog. Cyklo-běžce při zastávce na Staroměstském náměstí přivítali zástupci města. Součástí akce byly přednášky na školách o tom, co drogy doopravdy jsou a co může způsobit jejich užívání nebo také rozdávání propagačních materiálů v obchodních centrech.

Reklama – Rezidence Celno, Mladá Boleslav

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. Tato aktivita chce upozornit na drogovou negramotnost u dětí a mládeže a volá po zvýšení protidrogové osvěty v naší zemi. Akci organizuje občanské hnutí Řekni ne drogám – Řekni ano životu.

Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu vede přes 41 měst Čech a Moravy. Celkem trasa čítá přes 1200 kilometrů. Tým 8 – 10 cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 10 dní. Čeká na ně průměrná denní vzdálenost 120 kilometrů.

Celá akce bude zakončena v Praze v pátek 24. června. Cyklo-běh se koná u příležitosti mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.

                                                                                                                 

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This