Mladá Boleslav chce v létě začít s budováním cyklostezky na třídě Václava Klementa

 Mladá Boleslav chce v létě začít s budováním cyklostezky na třídě Václava Klementa

Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav vybuduje podél třídy Václava Klementa stezku pro pěší a cyklisty, většinu nákladů pokryje z dotací přes 28 milionů korun. S budováním smíšené stezky na vytížené městské tepně, která vede podél hlavního závodu firmy Škoda Auto, chce město začít v červenci, hotovo by mělo být v říjnu 2026. Na webu magistrátu o tom informovala mluvčí města Šárka Charousková.

Reklama

„Stezka povede od nákupního centra Bondy po křížení s ulicí 17. listopadu. V křižovatkách bude stezka vedena sdruženými přechody pro chodce s přejezdem pro cyklisty,“ uvedla Charousková. Součástí prací bude úprava veřejného osvětlení a vybudování 24 parkovacích míst pro kola.

Magistrát už dříve uvedl, že vybudování cyklostezky je podmíněno získáním dotací. „Jedná se o finance, které se nám podařilo vyjednat nad rámec Integrovaných teritoriálních investic, z takzvané individuální výzvy. Jde tedy o další peníze, které pomohou rozvoji našeho města a uleví našemu rozpočtu,“ uvedl náměstek primátora Jiří Bouška.

V přípravě je nyní také celková rekonstrukce třídy Václava Klementa, která zahrne především její rozšíření. Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje v únoru vyhlásila tendr na stavební práce v hodnotě přes 277 milionů korun bez DPH.

Mladá Boleslav chce letos začít také s budováním stezky pro pěší a cyklisty, která propojí části Bezděčín a Chrást. Ve městě je aktuálně 22 kilometrů cyklostezek.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This