Mladá Boleslav instalovala fotovoltaiku na ekocentru, v plánu jsou i další budovy

 Mladá Boleslav instalovala fotovoltaiku na ekocentru, v plánu jsou i další budovy

Fotovoltaické panely na střeše ekocentra / Foto: mb-net.cz

V Mladé Boleslavi instalovali na střechu budovy Ekocentra Zahrada deset fotovoltaických solárních panelů. Investice vyšla město téměř na 290.000 korun, informoval magistrát na webu. Kvůli rostoucím nákladům na energii počítá město s využitím solárních panelů i na dalších městských budovách.

Reklama

„Velmi intenzivně se chceme zaměřit na fotovoltaiku, kromě ekocentra už máme projekty i pro dvě základní školy,“ řekl primátor Raduan Nwelati. Teplo do většiny mladoboleslavských škol dodává teplárna Centrotherm, v některých se vytápí plynem. „Pokud to bude možné, chceme je taky co nejdříve napojit,“ doplnil primátor.

Foto: mb-net.cz

Kvůli vysokým cenám energií připravuje Mladá Boleslav do budoucna podporu i pro majitele rodinných domů. „Chceme podpořit fotovoltaiky a tepelná čerpadla i na rodinných domech,“ řekl Nwelati. Návrh a podmínky pomoci, které připravuje vedení města, podle něj ještě bude muset schválit zastupitelstvo.

Ekocentrum Zahrada je součástí Domu dětí a mládeže Na Výstavišti, který sídlí v budovách města a zřizuje ho Středočeský kraj.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This