Mladá Boleslav o víkendu zahajuje topnou sezónu

 Mladá Boleslav o víkendu zahajuje topnou sezónu

O víkendu začne v Mladé Boleslavi topná sezona, loni to bylo 21. září. Teplo pro více než 14 000 domácností a podniků, které jsou napojené na centrální vytápění, dodává ve městě společnost Ško-Energo. Topná sezona začíná v Česku průměrně 17. září. Mladoboleslavské teplárny začínají topit kvůli předpovědi, která pro následující dny počítá s chladnějšími teplotami, informovala dnes mluvčí společnosti Ško-Energo Marina Vulcová.

Reklama

„Po důležitých letních revizích u nás máme vše připraveno, a chladné teploty nás tak rozhodně nezaskočily. Boleslaváci se tak mohou, jako každoročně, spolehnout na bezproblémové dodávky tepla až do svých domácností,“ uvedl jednatel Ško-Energo Tomáš Kubín. V září nebo začátkem října, kdy se ještě může oteplit, mohou teplárny vytápění ještě krátce přerušit. „Před dvěma lety jsme například v průběhu května dodávky tepla přerušili a po opětovném teplotním poklesu opět pustili do provozu,“ uvedl předseda představenstva distribuční společnosti Centrotherm Miroslav Olšák.

Cena tepla od Ško-Energo se pro odběratele oproti loňsku zvedla o sedm procent, jeden gigajoule tepla vychází na 598 korun včetně DPH. Ško-Energo dodává teplo prostřednictvím distribuční společnosti Centrotherm.

Podle vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu začíná topná sezona 1. září a končí 31. května následujícího roku a dodávky tepla začínají v době, kdy průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod 13 stupňů Celsia ve dvou po sobě následujících dnech a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty pro následující den.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This