Mladá Boleslav od května zvýší vstupné do městských bazénů

 Mladá Boleslav od května zvýší vstupné do městských bazénů

Mladá Boleslav od května zvýší vstupné do obou městských bazénů, a to v areálu na Štěpánce a bazénu v sokolovně. Důvodem jsou vysoké náklady na energie. Zdražení se liší podle tarifů, nejvíce podraží wellness, cena za běžné plavání se zvýší zhruba o deset procent. Město upraví i časové intervaly. Držitelé městské MB karty mají nadále vstupné o 25 procent nižší. Radní města schválili změnu ceníku minulý týden, magistrát o ní dnes informoval na webu.

Reklama

„K úpravě ceníků přistupujeme po více než třech letech, během kterých se vstupné neměnilo, ale naše provozní náklady včetně cen energií za toto období se zvýšily dramaticky,“ uvedl vedoucí městského bazénu Mladá Boleslav Aleš Macoun. Úpravy časových intervalů v jednotlivých zónách podle něj město provedlo podle dlouhodobých statistik návštěvnosti. „Zcela bez časového omezení nově bude v městském bazénu zóna 1 pro plavce, kteří mohou plavat celý den za 72 korun při použití MB karty,“ uvedlo město na webu.

Hodina a půl plavání v bazénu v sokolovně vyjde od května pro držitele městské MB karty na 98 korun, bez karty na 130 korun, aktuálně lidé platí s kartou MB 90 korun, bez karty 120. „Nejvíce zdražil wellness, je energeticky nejnákladnější, je to zhruba o 35 procent,“ uvedla mluvčí města Šárka Charousková.

Do rekonstrukce bazénu v sokolovně město investovalo zhruba 60 milionů korun. Dopoledne ho využívají pro plavecké kurzy školy, odpoledne slouží veřejnosti. Loni ho od březnového otevření navštívilo zhruba 44.500 lidí. Městský bazén na Štěpánce, jehož součástí jsou atrakce, wellnes a restaurace, za loňský rok eviduje 225.500 návštěvníků.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This