Mladá Boleslav plánuje v Pluhárně nábytkovou banku a další využití

 Mladá Boleslav plánuje v Pluhárně nábytkovou banku a další využití

Foto: Facebook – Pluhárna

V Mladé Boleslavi by mohla vzniknout takzvaná nábytková banka, ve které si zejména lidé s nízkými příjmy budou moci opatřit nábytek. Město pro ni zvažuje využít suterén bývalé tovární haly Pluhárna. Bližší plány by měl magistrát představit v červenci. Novinářům to dnes řekl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Reklama

„Zkušenosti ukazují, že je vzrůstající trend jak nabídky těch, co chtějí do nábytkové banky nábytek dovézt, tak je i vzrůstající poptávka,“ řekl náměstek primátora Robin Povšík. Suterén Pluhárny s výměrou 300 metrů čtverečních je podle něj dobře přístupný a dostatečně suchý. „Pravidla budeme ještě dolaďovat, chceme, aby se nábytek dostal lidem, kteří jsou skutečně v nouzi,“ doplnil. Magistrát bude hledat vhodný model fungování a zajištění provozu banky i ve spolupráci s neziskovými organizacemi. Podle Povšíka je jednou z možností například to, že by si lidé přímo nevybírali, ale nábytek jim byl přidělován.

Industriální budovu Pluhárny a přilehlé pozemky v sousedství střední průmyslové školy získal magistrát zhruba před dvěma lety jako dar od Středočeského kraje. Část rozsáhlého objektu, který má téměř 1300 metrů čtverečních, využíval pro pořádání kulturních akcí. Zvažuje další možnosti jeho využití, například komunitní centrum nebo sportovní využití pro ping-pong a judo.

Radní města v pondělí schválili vyhlášení veřejné zakázky na rekonstrukci střechy budovy včetně krovů. Opravy, které by měly začít na podzim, vyjdou magistrát zhruba na 11 milionů korun.

V červenci město také představí větší balíček opatření, která mají pomoci sociálně slabým lidem, nábytková banka je podle Nwelatiho jen jedním z nich.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This