Mladá Boleslav v létě nově vybaví a opraví odborné učebny osmi základních škol

 Mladá Boleslav v létě nově vybaví a opraví odborné učebny osmi základních škol

Investice do zlepšení vybavení učeben proběhne například i na 2. ZŠ. Foto: mb-net.cz

Mladá Boleslav přes léto chystá stavební úpravy nebo pořízení nového vybavení pro odborné učebny na osmi z deseti svých základních škol. Školy budou mít například nový nábytek, počítače nebo vybavení pro cvičné kuchyně. Náklady jsou zhruba 8,1 milionu korun, informoval na webu magistrátu Pavel Šubrt.

Reklama

Nový nábytek půjde do pěti škol, nové vybavení IT a audiovizuální technikou do sedmi škol. Stavební úpravy se týkají pěti škol, například nové cvičné kuchyně vzniknou na 6. a 7. základní škole, bezbariérové toalety na 1. základní škole.

Příští týden začne také největší letošní investice do škol, a to nástavba druhého podlaží na dvou pavilonech 5. základní školy. Má sloužit například pro jazykové učebny, učebny výpočetní techniky a mechatroniky nebo učebnu přírodopisu. Součástí zakázky téměř za 55 milionů korun je i nový venkovní výtah a vybavení učeben. Práce potrvají zhruba půl roku. „Nejhlučnější a nejprašnější práce musí proběhnout během letních prázdnin, od září by se mělo pracovat převážně v nově budovaných prostorách,“ uvedl magistrát už dříve na webu.

Na vybavení i stavební úpravy využije město evropské dotace.

Zdroj: ČTK

Reklama

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This