Mladá Boleslav začne budovat další podzemní kontejnery

 Mladá Boleslav začne budovat další podzemní kontejnery

Podzemní kontejnery / Foto: mladaboleslav.cz

V Mladé Boleslavi v Zahradníkově ulici začne v pondělí budování dalšího stanoviště pro podzemní kontejnery na směsný a tříděný odpad. Od roku 2013 jich město pořídilo 18, každoročně přibyde jedno až dvě stanoviště, jedno vyjde město zhruba na milion korun, řekl za magistrát Pavel Šubrt.

Reklama

Mladá Boleslav chce v pořizování stanovišť pokračovat i v budoucnu. Další plánuje například na křižovatce Krajířovy a Vodkovy ulice u vodárenské věže.

Foto: mladaboleslav.cz

V evidenci je několik dalších žádostí na jejich umístění, bohužel ne všude je to možné. V lokalitě nesmí být pod zemí žádné inženýrské sítě a stanoviště musí být dobře přístupné pro speciální automobil, který podzemní kontejnery obsluhuje,“ řekl Šubrt. Nově se podzemní kontejnery objevují i v příměstských částech.

Město začalo podle Šubrta s umísťováním podzemních kontejnerů z provozních i estetických důvodů, boxy o objemu 5000 litrů pro uložení směsného i tříděného odpadu, nejčastěji papíru, plastu a skla, jsou velké jako odpadkový koš. „Jejich největší výhodou je, že dokáží zabránit nepořádku a neoprávněnému vybírání odpadu nezpůsobilými osobami. Do podzemních kontejnerů se také vejde podstatně větší množství odpadu, a vyváží se tak méně často než běžné nadzemní kontejnery,“ doplnil Šubrt.

Budování stanoviště v Zahradníkově ulici si od pondělí vyžádá částečné dopravní omezení, které potrvá do 19. srpna.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This