Mladá Boleslav získá od státu do majetku gotický palác Templ

 Mladá Boleslav získá od státu do majetku gotický palác Templ

Foto: mladaboleslav.cz

Mladá Boleslav získá do majetku od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně gotický palác Templ. Město v něm dlouhodobě provozuje muzejní expozice a pořádá tam kulturní akce. Znalecký posudek vyčíslil cenu jedné z nejstarších mladoboleslavských staveb na víc než 11 milionů korun. Novinářům to dnes řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Reklama

Město začalo o převodu třípodlažní pozdě gotické stavby vyjednávat v roce 2021. „Podařilo se nám bezúplatně od státu získat Templ, ve kterém dlouhodobě funguje Kultura města MB,“ řekl Bouška. Město podle něj nesmí 20 let využívat objekt pro komerční účely. Počítá s tím, že kulturní činnost zachová, případně rozšíří. „Pokud bude potřeba s budovou něco udělat, dokážeme v tom být rychlejší než státní instituce,“ doplnil.

Palác postavený kolem roku 1490 jako sídlo hejtmana boleslavského panství sloužil po roce 1920 jako modlitebna Církve československé husitské, od konce 80. let pak jako výstavní síň. Po rozsáhlé rekonstrukci v 90. letech zde město v roce 2000 zřídilo stálou multimediální expozici zahrnují například archeologické interaktivní hřiště pro děti či simulaci jeskyně jako keltské svatyně.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This