Mladoboleslavská nemocnice má nové vybavení porodnice

 Mladoboleslavská nemocnice má nové vybavení porodnice

Mladoboleslavská nemocnice pořídila pro porodní sály šest nových kardiotokografů s napojením na centrální monitoring. Přístroje ke sledování srdečního tepu, pohybu plodu a kontrakcí během porodu vyšly na 1,6 milionu korun bez DPH. Nemocnice na ně využila dotaci z evropského programu React-EU. Z něj postupně od letošního února obnovuje za více než 226 milionů korun přístroje také na dalších odděleních. Část jich nakoupila letos, další příští rok, informovala mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Reklama

Nové monitory přímo monitorují plod, zaznamenávají puls rodičky a měří fyziologické funkce, dají se proto využít i po porodu. „Díky tomu, že zaznamenávají výše uvedené, nemusí se přístroj přesouvat mezi jednotlivými boxy, a zastane tak dvojí funkci, což usnadní práci personálu,“ uvedla porodní asistentka Vladislava Ulmanová. Dva monitory mají bezdrátové sondy, umožňují díky tomu volný pohyb rodičky.

Novými přístroji letos nemocnice vybavila například také internu, ARO a rentgen. „První velkou zakázkou byla nová lůžka v únoru, následovaly přístroje pro intenzivní péči, zobrazovací metody a operační obory,“ uvedla Kopalová. Z dotace je přístroji vybavena také nová dospávací jednotka pro deset pacientů, kterou nemocnice vybudovala letos. Podle mluvčí nemocnice pořídí například ještě operační stoly pro gastroenterologické oddělení a operační sály, EKG přístroje, inkubátor a endoskopickou věž s ultrazvukem pro plicní oddělení.

Peníze z programu React- EU mají být využity na rozvoj a modernizaci nemocnic, hygienických stanic, integrovaného záchranného systému, ale také na péči o pacienty s rakovinou a seniory. Česká republika z něj získala 30 miliard korun.

Zdroj: ČTK

1 Komentář

 • V mladoboleslavské porodnici jsem rodila třikrát.
  Jako prvorodička jsem tenkrát byla samozřejmě vykulená z toho co mě čeká.
  Pan doktor arogantní, celou noc jsem chodila po chodbě. Druhý den ráno mi v půl osmé praskla voda. Sestra mě seřvala, kdo to bude uklízet. Porodila jsem v půl třetí odpoledne a ten samý doktor, to mě večer přijímal mi při vizitě řekl: tak přece jen jste porodila?
  Druhý porod. Tak u toho byla jen sestra.
  Paní doktorka jen řekla, že měla vizitu, že si myslela, že to stihne.
  No a mít první porod, jako ten poslední, mám jen jedno dítě
  Nafoukane dokrorky, které jen sledovaly jak vypadají.
  To, že máte v těhotenské průkazce, že máte myom na děloze, si žádná nepřečetla.
  Když měl syn už potom špatně ozvy, poslaly mě na ně ještě jednou, jestli nespí.
  Najednou jsem měla honem nástup a porod se začal vyvolávat, asi kolem 12.hodiny.
  Kolem páté honem na sál.
  Jenže z toho už nic nevím. Manžel mi držel kyslík ani nevím, jak jsem dostala injekci do páteře, jenom jsem slyšela, honem si přeběhněte na sál.
  Syn naštěstí v pořádku, ale já neskutečně hrozný zážitek. Císař a pan doktor mi řekl, víte, že máte myom? Jen jsem odpověděla že to vím a že to mám i zapsané v těhotenské průkazce.
  Z intenzivní péče mě pustili ráno. S cévkou a drenem jsem si přejela výtahem na pokoj. Tam mi zase vypadala sestra, proč mi ten dren nevytáhly sestry už dole, proč to mají dělat ony tady na oddělení….
  No budu přát všem budoucím maminkám, aby se přístup v porodnici změnil. Protože prostě hrozný.
  Aby jsem jen nehanila, jediný super pan doktor, který se choval slušně byl pan DOKTOR Kočí!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This