Mladoboleslavská nemocnice zrušila stav hromadného postižení osob

 Mladoboleslavská nemocnice zrušila stav hromadného postižení osob

Mladoboleslavská nemocnice dnes zrušila stav hromadného postižení osob, který vyhlásila 3. března kvůli naplnění kapacity v souvislosti s pandemií koronaviru. Situace se v posledních dnech v tomto zařízení zlepšila, dnes v 8:00 zde bylo hospitalizováno 74 pacientů s onemocněním covid-19, informovala ČTK mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

O zrušení stavu hromadného postižení osob dnes rozhodl krizový štáb nemocnice. Ze 74 pacientů jich devět leželo na ARO a sedm na JIP. Celkem deset pacientů bylo na umělé plicní ventilaci a 34 na jiné podpoře dýchání.

Také došlo k poklesu nemocnosti personálu, nemocnici 6. dubna chybělo kvůli nemoci nebo ošetřování člena rodiny celkem 73 zaměstnanců,uvedla Kopalová s tím, že chybí 41 zdravotních sester. S covidem-19 je doma 18 zaměstnanců. „Tento počet je sice pro nemocnici nadále vysoký, přesto díky pomoci Českého červeného kříže, armády a hasičů situaci již lze zvládat,“ dodala mluvčí.

Mladoboleslavská nemocnice byla v kraji druhou nemocnicí, která stav postižení vyhlásila, první byla o hodinu dříve nemocnice v Benešově.

Zdroj: ČTK


Senior Resort Štěpánka v Mladé Boleslavi hlásí přes 90% obsazenosti

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This