Mladoboleslavské divadlo uvede mystickou komedii Hotel mezi dvěma světy

 Mladoboleslavské divadlo uvede mystickou komedii Hotel mezi dvěma světy

Foto: mdmb.cz

Divadlo v Mladé Boleslavi uvede premiéru inscenace Hotel mezi dvěma světy současného francouzského dramatika Érica-Emmanuela Schmitta. Mystickou komedii, která se zabývá zejména tématem smrti, pro mladoboleslavskou scénu režíruje Petr Mikeska. Premiéra se uskuteční v pátek 21. dubna na velké divadelní scéně, informovala za divadlo Denisa Kábrtová.

Reklama

Tajemný hotel má představovat prostor mezi světem živých a mrtvých. Jeho hosté ale netuší, jak se do něj dostali. „Místní tajemný doktor S. vám záhadu nikterak neobjasní, spíše naopak. Ale nevadí – je to celkem sympaťák a navíc velmi pohledná žena,“ uvedlo divadlo v tiskové zprávě.

Foto: mdmb.cz

V hlavních rolích mladoboleslavské inscenace vystoupí například Petr Prokeš, Roman Teprt, Luděk Jiří, Magdalena Jirounková a Karolina Frydecká. Dramaturgii má na starosti Kateřina Suchanová, kostýmy Agnieszka Pátá Oldak a hudbu Linda Winterová.

Hru Hotel mezi dvěma světy napsal autor v roce 1999. V České republice ji poprvé inscenovalo Divadlo F. X. Šaldy v Liberci v roce 2006. Hotel mezi dvěma světy je první Schmittovou hrou, kterou mladoboleslavské divadlo uvede.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This