Mladoboleslavské divadlo uvede odkládanou premiéru hry o Adině Mandlové

 Mladoboleslavské divadlo uvede odkládanou premiéru hry o Adině Mandlové

Foto: Městské divadlo Mladá Boleslav

Mladoboleslavské divadlo uvede na konci září premiéru inscenace 1000 tváří Adiny, kterou měli lidé původně zhlédnout v roce 2020, kvůli covidovým omezením byla ale jen neveřejná premiéra. Hru o prvorepublikové herečce a mladoboleslavské rodačce Adině Mandlové režírovala Adéla Stodolová. Na velké divadelní scéně bude mít premiéru 30. září, oznámila v tiskové zprávě za divadlo Denisa Kábrtová.

Reklama

Hru o životním osudu herečky, která ve 30. letech prožila vrchol slávy a následně čelila obvinění z kolaborace s Němci, napsala pro mladoboleslavský soubor dramatička a producentka Daniela Sodomová. Autorský tým má za sebou už inscenaci hry o mecenášce a sběratelce umění Medě Mládkové, inscenaci Werich a divadelní recitál Marta o zpěvačce Martě Kubišové.

1000 tváří Adiny. Foto: Městské divadlo Mladá Boleslav

Roli Adiny v různých polohách ztvární Malvína Pachlová, Svatava Hanzl Milková, Tereza Blažková a Ivana Nováčková. V hlavních mužských rolích se představí Petr Mikeska a Martin Hrubý. O dramaturgii se postarala Kateřina Suchanová. Divadlo původně plánovalo veřejnou premiéru v roce 2020 u příležitosti 110. výročí hereččina narození.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This