Mladoboleslavské divadlo uvede premiéru francouzské komedie Jméno

 Mladoboleslavské divadlo uvede premiéru francouzské komedie Jméno

Městské divadlo v Mladé Boleslavi uvede premiéru inscenace Jméno. Francouzskou komedii, jejímiž autory jsou Matthieu Delaporte a Alexandre de La Patellière, režírovala Michaela Doležalová. Hra postavená na propracovaných dialozích vypráví o tom, jakou může v žertu vyřčená věc způsobit hysterii i mezi nejbližšími lidmi. Premiérové představení se uskuteční 27. května na velké scéně divadla.

Reklama

Hra se odehrává během společné večeře několika rodinných přátel, na které jeden z nich oznámí, jaké jméno hodlá dát svému synovi. Způsobí tím nečekanou výměnu názorů, která se postupně přenáší do dalších oblastí a odhaluje dlouho utajované rodinné pravdy.

Foto: mdmb.cz

V hlavních rolích vystoupí Veronika Bajerová, Magdalena Jirounková, Milan Ligač, Radim Madeja a Petr Mikeska. Dramaturgii v boleslavské inscenaci má na starosti Kateřina Suchanová a výpravu Markéta Sládečková Oslzlá.

Autoři hry tvoří společný autorský tandem od roku 1991, prosadili se především jako scenáristé a režiséři v oblasti filmu. Jméno byla jejich první divadelní hra, poprvé inscenovaná v roce 2010 v Paříži. Od té doby se hrála v 16 dalších zemích. Čeští diváci ji poprvé zhlédli v březnu 2015, kdy měla premiéru v Městském divadle v Brně.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This