Mladoboleslavské divadlo uvede první premiéru sezony, Královu řeč

 Mladoboleslavské divadlo uvede první premiéru sezony, Královu řeč

Foto: mdmb.cz

Divadlo v Mladé Boleslavi uvede první premiéru sezony, hru Davida Seidlera Králova řeč. Drama z britské historie, které proslavilo filmové zpracování z roku 2010 s Colinem Firthem a Geoffreym Rushem v hlavních rolích, režíruje Petr Mikeska. Premiéra se uskuteční v pátek 20. října od 19:00 na velké divadelní scéně, informovala za divadlo Denisa Kábrtová.

Reklama

Princ Albert, syn krále Jiřího V., se potýká s koktáním. Po smrti otce a náhlé abdikaci svého bratra Eduarda VIII. je korunován králem Jiřím VI. Králova žena Alžběta mu domluví setkání s excentrickým australským terapeutem Lionelem Loguem, který má krále handicapu zbavit.

Hra inspirovaná vzpomínkami královského logopeda mohla být dokončena až po smrti královny matky. „Příběh o to silnější, že se skutečně stal a dramatik musel královně matce slíbit, že jej zveřejní až po jejich smrti. Příběh o tom, jak jsou lidé nepoučitelní a stále opakují své chyby. Ale také o odvaze a velké naději, že dobré konce stále ještě existují,“ uvedla Kábrtová.

Mladoboleslavské divadlo uvede hru v klasickém zpracování, ale s nevšedním, až mrazivě aktuálním náhledem na dějiny minulé i současné, doplnila Kábrtová.

V hlavní roli mladoboleslavské inscenace vystoupí Radim Madeja, královnu Alžbětu hraje Hana Marie Maroušková, manžele Logueovy ztvární Petr Bucháček a Karolina Frydecká. Dramaturgii má na starosti Kateřina Suchanová, kostýmy Agnieszka Pátá Oldak.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This