Mladoboleslavským sportovcem roku 2020 je florbalista Jiří Curney

 Mladoboleslavským sportovcem roku 2020 je florbalista Jiří Curney

Další ročník prestižní sportovní ankety již zná své výsledky. Největší úspěch zaznamenaly sporty, při nichž se používají hole. Konkrétně pak hokej a florbal. Lední hokejisté si odnesli hned sedm trofejí, florbalisté pak brali čtyři ceny. Stejný počet získali také cyklisté z Auto Škody a CS Ivar Author Teamu.

Po pěti letech se měnil vítěz ve druhé nejprestižnější kategorii kolektivů, když letos druhé florbalisty vystřídali na prvním místě hokejisté BK Mladá Boleslav. Třetí místo brali cyklisté TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

V podstatě nikdo z loňských vítězů prvenství neobhájil. Florbalisté s hokejisty si vyměnili umístění v kategorii trenérů. Radim Rulík bral tentokrát stříbro a nejúspěšnějším koučem odborná porota zvolila lodivoda florbalistů Petra Novotného. Třetí skončila atletická trenérka Brigita Schafferová.

Mezi talenty do 18 let uspěla nejvíce cyklokrosařská mistryně republiky Vanda Dlasková, druhý byl hokejista David Moravec a třetí florbalista Marek Korych.

Hlasovat mohla i veřejnost. Během měsíce se sešlo na webu města více než tři tisíce hlasů a vítězkou internetového hlasování se stala florbalistka Monika Žapková.

Jubilejním čtyřicátým laureátem Síně slávy mladoboleslavského sportu se stal judistický nadšenec Jan Pernica.

Největší tlačenice byla kromě kategorie talentů opět v hlavní kategorii jednotlivců. Třetí místo v ní obsadil fotbalový záložník Lukáš Budínský, druhý skončil hokejista Oscar Flynn a titul si pro sebe uzmul florbalový démon a držitel několika superligových rekordů Jiří Curney.

Jsem moc rád, že jsme ani letos tradici téhle ankety nepřerušili, ačkoliv byl loňský rok poznamenán pandemií i na sportovním poli. Alespoň tímhle způsobem jsme chtěli poděkovat sportovcům za to, jak skvěle reprezentují naše město. Věřím, že příští rok se všichni potkáme na vyhlašování tváří v tvář, budeme si moci potřást rukou a svět bude zase v pořádku,“ řekl mimo jiné náměstek primátora Daniel Marek, který se slavnostního večera za dodržení přísných hygienických pravidel také zúčastnil.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This