Mladoboleslavští hokejbalisté Fukárek a Čech jsou mistry světa

 Mladoboleslavští hokejbalisté Fukárek a Čech jsou mistry světa

Česká hokejbalová reprezentace CBHF přivezla zlato ve skupině Masters Elite 45+ z kanadského Toronta.

Jaroslav Čech a Jaroslav Fukárek vítězové Masters Elite 45+ 2021
zleva: Jaroslav Čech a Jaroslav Fukárek

Třicetičtyřčlenná výprava získala v zámoří cenný skalp, který je o to cennější, že byl získaný v kolébce hokeje a ještě ve finálovém zápase proti americkému týmu. Hrálo se na čtyři kompletní formace ve formátu pět na pět. Celkem se zúčastnilo 8 týmů. Dva kanadské, dva americké, indický, italský a britský.

Finálový zápas ČESKO-USA 4:1 byl dramatický. Ostrostřelec Vladimír Luka zaznamenal do sítě Američanů 4 zásahy a vítězství zpečetil do prázdné branky.

Naši redakci navštívil brankář týmu Jaroslav Fukárek, který sám přispěl k vítezstvím mimo jiné i dvakrát vychytanou nulou.

Jaroslav Fukárek Masters Elite 45+ 2021
brankář Jaroslav Fukárek Masters Elite 45+ 2021

Tým se podíval i k Niagarským vodopádům, aby se aklimatizoval, rozptýlil a nabral sil. Následné oslavy byly velmi bujaré a dle Fugase (Jarda Fukárek) probíhaly v českém duchu, což znamená, že je nelze více popisovat…

Jaroslav Fukárek se věnuje hokejbalu od 15 let tzn. 36 let. V současnosti je brankářem týmu HCB TYGŘI Mladá Boleslav, V letech 2000 – 2003 vyhrál s týmem TJ Radouč Mladá Boleslav čtyři ročníky hokejbalové extraligy. Oba jeho synové jsou též hokejbaloví brankáři.

Jaroslav Fukárek Masters Elite 45+ 2021
brankář Jaroslav Fukárek Masters Elite 45+ 2021

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This