Mladoboleslavští policisté vyšetřují pokusy o uplácení, stíhají tři osoby

 Mladoboleslavští policisté vyšetřují pokusy o uplácení, stíhají tři osoby

Zdroj: PČR

Mladoboleslavští policisté vyšetřují dva pokusy o uplácení v uplynulých dvou listopadových týdnech, stíhají tři lidi. V případě odsouzení jim hrozí až šest let vězení. Policisty se pokusil uplatit při silniční kontrole muž s uloženými zákazy řízení a také dvojice cizinců, kteří se podle ohlášení napadli. Do té doby, než policistům začali nabízet úplatek, by šlo pouze o přestupek, uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Reklama

První případ se stal 16. listopadu po 21:00 v Bakově nad Jizerou, kdy policisté z Mnichova Hradiště zastavili při silniční kontrole čtyřicetiletého řidiče Fordu Transit. „Muž se odmítl podrobit testu na alkohol a návykové látky a navíc řídil se třemi zákazy řízení všech motorových vozidel, které má platné až do roku 2025,“ popsala mluvčí. Poté podle ní začal muž nabízet úplatek, policistům sdělil, že by rád situaci řešil jinak, a to, že by zavolal bratrovi, který by nějaké peníze přivezl a oni by přimhouřili oči a nechali ho odjet. „Místo toho ho ale policisté zadrželi a odvezli s sebou na policejní služebnu,“ doplnila Schneeweissová.

Následně kriminalisté podezřelého obvinili z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu podplácení, za což mu hrozí až šestiletý trest.

Druhý případ řešili policisté 20. listopadu po 16:00 v Mladé Boleslavi. Policisté vyjížděli na oznámení o údajném napadení mezi cizinci. Pětačtyřicetiletá žena a sedmapadesátiletý muž navrhli policistům řešení dohodou a za to začali policistům nabízet podle Schneeweissové úplatek 5000 korun. „Celé jednání policisté zaznamenali na kameru. Především žena pak policistům opakovaně úplatek nabídla a peníze chtěla jít vybrat do nedalekého bankomatu. Policisté proto oba cizince zadrželi a převezli na policejní služebnu k podání vysvětlení a následující den oběma sdělili obvinění ze spáchání přečinu podplácení,“ dodala mluvčí. Ženě i muži hrozí v případě odsouzení také až šestiletý trest.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This