Mladou Boleslav a Benátky nad Jizerou spojí nová cyklostezka

 Mladou Boleslav a Benátky nad Jizerou spojí nová cyklostezka

Foto: Ilustrační

Mezi Mladou Boleslaví a Benátkami nad Jizerou vznikne nová cyklostezka dlouhá 15 kilometrů. Povede podél řeky Jizery a bude součástí sítě dálkových cyklotras. Středočeský kraj k projektu dokončil studii a trasu budoucí cyklostezky projednal s dotčenými obcemi, informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.

Kraj zjišťoval, jakou variantu trasy obce upřednostňují a kde jsou rizikové pozemky. Jednání se zúčastnila i zástupkyně Povodí Labe, jelikož trasa páteřní cyklostezky Greenway Jizera vede v těsné blízkosti vodního toku. Rada kraje by nyní měla cyklostezku doplnit do zásobníku projektů. Zároveň je potřeba uzavřít smlouvy o spolupráci s obcemi a vyhlásit výběrové řízení na další stupně projektové dokumentace.

Cyklostezka podél celého toku Jizery je součástí sítě dálkových cyklotras pokrývající celé území ČR, ve Středočeském kraji měří 75 kilometrů. Podle hejtmanství bude mít velký dopravní i rekreační význam, protože spojuje jak Mladou Boleslav a Benátky nad Jizerou s okolními obcemi, tak Prahu s Českým rájem a Jizerskými horami. Od soutoku Labe s Jizerou v Káraném cyklotrasa dál pokračuje do hlavního města, kde se v Horních Počernicích napojuje na systém cyklotras v Praze. Cílem je, aby cyklotrasa byla v celé délce bezbariérová a bezpečná pro chodce i cyklisty.

Středočeský kraj na projektu úzce spolupracuje s Mladou Boleslaví. Část vedoucí jejím územím, konkrétně lávku přes Jizeru a navazující cyklostezku, chce město stavět už v příštím roce.

Zdroj: ČTK

2 Komentářů

  • Dobrý den, vybudovat opravdovou cyklostezu by bylo skvěle. Prosím nezapomeňte při tom na cyklisty. Ať má stezka odpovídající šířku a povrch tzn. ne-zámkovou dlažbu a jiný kluzký povrch pro kola. Bylo by fajn, kdyby na cyklostezce měli cyklisti také předost.

    Děkuji
    Filip

  • Pokud by byla trasa vhodná i na in-line, tak by asi byla dost využívaná. Ale to by se musela pravidelně udržovat a ne jako některé projekty, kam se nalijou peníze a pak už se o ně nikdo nestará

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This