Mnichovo Hradiště a obec Klášter spojila lávka pro pěší a cyklisty přes Jizeru

 Mnichovo Hradiště a obec Klášter spojila lávka pro pěší a cyklisty přes Jizeru

Foto: mnhradiste.cz

Mnichovo Hradiště a obec Klášter Hradiště nad Jizerou na Mladoboleslavsku spojila lávka přes Jizeru pro pěší a cyklisty. Přemostění v místech původního spojení břehů budovaly obce společně od loňského jara. Včera ho jejich zástupci a další hosté slavnostně otevřeli. Součástí akce byla i komentovaná vycházka po zajímavých místech v okolí lávky. Na téměř tříkilometrovou trasu se vydalo asi šest desítek lidí, informoval za Mnichovo Hradiště Martin Weiss.

Reklama

Přemostění vzniklo na místě, kde řeku od druhé poloviny 19. století do 90. let 20. století překlenovaly různé mosty, naposledy provizorní. „Po demolici železného mostu v roce 1990 se místní museli ve směru na Klášter spokojit s jediným mostem, a to tím v Klášterské ulici, případně se do sousední obce dostávat přes silniční most na komunikaci II/268, která je frekventovaným hlavním tahem na Mimoň,“ uvedl Weiss. Lávka nedaleko výrobního závodu společnosti Kofola na Černé silnici má být do budoucna také součástí připravované cyklostezky Greenway Jizera v úseku z Bakova do Svijan.

Foto: mnhradiste.cz

Součástí stavebních prací byl ze strany od Kláštera také zhruba třísetmetrový úsek asfaltové cyklostezky, která vede k lávce. Na straně Mnichova Hradiště navazuje tři metry široká lávka na Černou silnici. Délka přemostění činí téměř 44 metrů, celková délka mostu je téměř 52 metrů.

Foto: mnhradiste.cz

Stavba vyšla na 16 milionů korun, téměř 12 milionů na ni získaly obce z darů a dotací. Náklady na lávku si rovným dílem rozdělily Mnichovo Hradiště a Klášter Hradiště nad Jizerou. Stavbu provázely komplikace, které způsobily zhruba roční zpoždění. Původní stavební firma Raeder & Falge se dostala do insolvence a stavbu nedokončila. Město pak vybralo novou firmu, společnost Brex.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This