Mnichovo Hradiště dokončilo rekonstrukci jižní části Masarykova náměstí

 Mnichovo Hradiště dokončilo rekonstrukci jižní části Masarykova náměstí

Město Mnichovo Hradiště otevřelo kompletně revitalizovanou jižní část Masarykova náměstí. Občané města i návštěvníci tak můžou využívat zrekonstruované okolí průtahu silnice II/610, tedy například parkoviště spolu se zastávkovými pruhy. Nová část náměstí je pojatá moderně a současně účelově.

Náměstí revitalizovala mladoboleslavská společnost H-INTES.

Bezbariérové a funkční

Díky novému řešení dochází k naplnění funkčního užití prostoru náměstí. Zároveň jsou eliminovány nadbytečné dopravní plochy a je zde usnadněna komunikace chodců.

Parkovací místa zlepší dopravní obslužnost a široké chodníky umožní umístit předzahrádky, lavičky, květníky a zvýšit tak atraktivitu prostoru pro odpočinek.

Zásadní rovněž je, že i v této části došlo ke sjednocení výškového profilu. Díky tomu náměstí nabídne maximální míru bezbariérovosti. Při revitalizaci byl, na základě architektonického návrhu, používán přírodní kámen, kterým je žula, jako hlavní stavební materiál.

Někdejší zeleň nahradí nově vysazené platany.

Nové náměstí očima starosty:

O rekonstrukci náměstí se v Mnichově Hradišti mluví třicet let. Současný návrh jsme začali připravovat společně s občany v roce 2015. Z architektonické soutěže, do které se přihlásilo 18 návrhu, vzešel vítěz – společnost Rehwaldt Landscape Architects. Na konceptu nového náměstí se tak podíleli architekti z Čech, Slovenska a Německa,“ vysvětluje starosta města Ondřej Lochman a doplňuje: „Výsledek nás těší. Jak díky návrhu, tak i samotnému provedení společností H-INTES zde bude konečně náměstí, které bude občanům dobře sloužit. Je to prostor, který spojuje historii s moderní dobou a můžeme na něj být v Mnichově Hradišti hrdí.“

Překvapení pod vozovkou

Překvapením pro stavbaře i pro památkáře byl objev sklepa pod vozovkou. Jeho sanace pak bude probíhat v další etapě revitalizace náměstí v roce 2021.

Během realizace stavby jsme se setkali s různými překážkami. Ty jsme však díky našim zkušenostem a intenzivní spolupráci s investorem úspěšně vyřešili. Je na místě také poděkovat občanům, kteří měli pro naši práci pochopení,“ říká jednatelka společnosti H-INTES Lucie Heřmanová.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This