Mnichovo Hradiště spustilo provoz sdílených kol

 Mnichovo Hradiště spustilo provoz sdílených kol

Foto: nextbikeczech.com

Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku spustilo provoz sdílených kol. Po městě bude lidem k dispozici 35 kol společnosti Nextbike, prvních 15 minut každé jízdy bude pro všechny uživatele zdarma. To vystačí na projetí v podstatě celého města, řekl starosta Ondřej Lochman.

Po městě bude pro začátek rozmístěno 12 stojanů, kde je možné kola si půjčovat a vracet. Postupně se však tento počet může zvýšit v závislosti na jejich využití a podle ohlasů uživatelů.

Systém je propojený se systémem půjčování kol v Mladé Boleslavi, díky kterému mohou uživatelé volně jezdit i mezi oběma městy.

Sdílená kola budou ve městě prozatím v provozu od dubna do listopadu. Pokud se osvědčí, mohou v ulicích města zůstat i v dalších měsících. Projekt v Mnichově Hradišti podporuje nadační fond automobilky Škoda Auto a lokální zaměstnavatel Kofola.

„Kolo si lze půjčit jednoduše přes naši mobilní aplikaci nebo zákaznickou linku. Celý proces trvá díky našemu elektronickému zámku pouze několik sekund. Prvních 15 minut jízdy je pro uživatele vždy zdarma, každých dalších 30 minut jízdy je zpoplatněno šestnácti korunami,“ uvedl jednatel společnosti Nextbike Czech Republic Tomáš Karpov.

Naším cílem je dostat do ulic více chodců a cyklistů tak, jak je to běžné třeba v Dánsku. K tomu je však potřeba přívětivějších ulic. Druhou složkou je podpora infrastruktury pro pěší či cyklisty ve městě a tímto směrem míří pilotní ročník sdílených kol Nextbike,“ uvedl Lochman.

Sdílená kola fungují také v Mladé Boleslavi, i zde je provozuje Nextbike. Koncem loňského roku používalo aplikaci ve městě přes 5000 lidí a jejich počet stále rostl. Oficiální stanice pro kola jsou také v Kosmonosech a Řepově, obě obce na provoz sdílených kol přispívají. Pro službu je určeno 140 kol a deset elektrokol.

Zdroj: ČTK


RK DRINK: Stodola s pozemkem uprostřed lesů na Valdštejnsku na prodej

RK DRINK Stodola na Valdštejnsku

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This