Muž v Mladé Boleslavi napadl cyklistu a ukradl mu kolo. Hrozí mu až deset let vězení

 Muž v Mladé Boleslavi napadl cyklistu a ukradl mu kolo. Hrozí mu až deset let vězení

Mladoboleslavští policisté zadrželi dvaadvacetiletého muže, kterého obvinili z loupeže. Za napadení cyklisty na mladoboleslavské cyklostezce a loupež kola mu hrozí až deset let vězení. Soud poslal muže do vazby, informovala dnes v tiskové zprávě krajská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Reklama

Muž podle policie 8. října u cyklostezky v Mladé Boleslavi pokřikoval na cyklistu a pronásledoval ho na kole. „Poté, co poškozeného dojel, ho měl udeřit do obličeje a vyžadovat po něm vydání peněz a osobních věcí, které měl poškozený u sebe,“ uvedla Schneeweissová. Útočník pak podle ní po napadeném chtěl, aby mu na audiozáznam potvrdil, že mu daruje své jízdní kolo. Přestože to napadený odmítl, útočník na jeho kole odjel.

Policisté muže zadrželi po několika dnech. „Policisté jen o pár dní později po zmíněné události muže dopadli a zahájili trestní stíhání, kdy dvaadvacetiletého muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 10 let. Obviněný muž byl umístěn do vazební věznice,“ dodala Schneeweissová.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This