Muž v Mladé Boleslavi řešil rušení nočního klidu s plynovou pistolí v ruce

 Muž v Mladé Boleslavi řešil rušení nočního klidu s plynovou pistolí v ruce

Foto: PČR

Policie v Mladé Boleslavi obdržela 6. a 7. srpna dvě shodná oznámení o muži, který s pistolí v ruce vyhrožoval na sídlišti v ulici 17. listopadu skupinám lidí. Přestože poznatky nasvědčovaly tomu, že by zbraň mohla být plynová, začali policisté po podezřelém muži okamžitě pátrat.

Reklama

Během dvou dnů se policistům podařilo vytipovat možného podezřelého, kterého následně vyslechli na policejní stanici. „Zbraň, kterou policie u muže zajistila, byla skutečně plynová, nicméně na první pohled od opravdové pistole Glock k nerozeznání,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Při výslechu se pětatřicetiletý muž hájil tím, že zbraň měl pouze pro svou ochranu. „Muž ke svému jednání uvedl, že byl rušen různými skupinkami osob, které ignorovaly jeho výzvy ke ztišení. Aby při následné osobní konfrontaci nedošlo k jeho napadení, vzal si do ruky na svoji ochranu raději plynovou pistoli se svítilnou. Jak uvedl, nikomu ublížit nechtěl, zbraň měl jen pro svou ochranu. Obyvatelé sídliště v Mladé Boleslavi tak už nemusí mít obavy z muže, který rušení nočního klidu řešil s plynovou pistolí v ruce,“ dodala Schneeweissová.

Muž se svým jednáním dopustil přestupku proti občanskému soužití, kdy mu ve správním řízení hrozí pokuta ve výši až 20 tisíc korun.

1 Komentář

  • Rušení nočního klidu v ulici Havlíčkova mezi križovatkami ulic Jana Palacha a 17.listopadu trvá již několik let, jen o Covidu 2020+2021 byl klid jen do rozvolnění. To, že si dá někdo do trumpety a pak dělá bordel, to se někdy stane. Ovšem Boleslav je hlavně o víkendech a dnech volna na sídlišti terorizována pravidelně stejnými osobami a to monotónním zvukem dunivé „duc duc bum“ muziky z budovy Magistrátu (sklepa) v případě pořádání živého koncertu s produkcí další muziky mnohdy až do 6:00. Do toho ulicí neustále projíždí debil s reprorakví na střeše svého combíku s hlasitostí music produkce „hrajeme na sídlišti všem v okruhu 1km“ , prázdnou ulicí se prohání 100km/h stejní motorkáři (SPZ) a kulaťáky brousí svými drifty stejná auta (SPZ) a předvádí své spanilé jízdy s upravenými výfuky vytuněná auta a sporťáky stejných (SPZ) přímo pod okny nejen naší ložnice, ti ovšem obvykle končí mez 1-2h. ráno jedou pryč. V MB je nás tak málo, že se o víkendech známe skoro všichni od vidění a Policie nedokáže zjednat pořádek a tyto konkrétní provinilce, jedince, exemplárně potrestat nebo se jich snad bojí ? Kamery celý tento prostor sice zabírají, nikoliv však HLUK. Bohužel pak může, ale čím dál častěji, docházet k tomu, že šikanování obyvatelé města budou brát spravedlnost do vlastních rukou, jako reakci na zoufalou situaci na porušování noční klidu a nevymahatelnost práva ze strany Policie a o prevenci ani nemluvě.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This