Muž vyhrožoval odpálením výbušniny. Zakročit musela zásahová jednotka

 Muž vyhrožoval odpálením výbušniny. Zakročit musela zásahová jednotka

Foto ilustrační

Dramatické chvíle prožili o víkendu lidé v jednom z panelových domů v Benátkách nad Jizerou. Jeden z obyvatel tam vyhrožoval sousedům. Nejprve jim nadával, následně ale začal vyhrožovat odpálením výbušniny. Přijet musel policejní vyjednávač a zásahová jednotka.

Reklama

Jako první ale na místo dorazili policisté z místního odvodního oddělení a prvosledové hlídky. Muž ale odmítl policistům otevřít dveře. Po pár minutách proto dorazila středočeská zásahová jednotka a policejní vyjednávač.

Zhruba po 10 minutách se policejnímu vyjednávači podařilo muže přesvědčit, aby dveře otevřel,“ uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Barbora Schneeweissová. Následně do bytu mohla vstoupit i zásahová jednotka, která muže za pomocí chvatů a hmatů spacifikovala a spoutala. V bytě nebyla nalezena žádná výbušnina, ani střelná zbraň, pouze plynová pistole, na kterou ale není potřeba mít zbrojní průkaz,“ dodala Schneeweissová. U muže byla také provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 1,5 promile alkoholu.

Muž následně skončil na policejní služebně. Po vystřízlivění a vyslechnutí byl společně s družkou, kterou policisté rovněž vyslýchali, propuštěn na svobodu. V tuto chvíli je případ řešen jako přestupek proti občanskému soužití. 

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This