Muž z Mladé Boleslavi přišel podvodem o 19 tisíc korun. Poznáte ženu na fotografii?

 Muž z Mladé Boleslavi přišel podvodem o 19 tisíc korun. Poznáte ženu na fotografii?

Foto: PČR

Mladoboleslavští policisté se od konce měsíce ledna zabývají dalším případem podvodného jednání v kyberprostoru. Padesátiletý muž z Mladé Boleslavi na internetovém bazarovém portálu nabízel k prodeji vstupenky na koncert. Podvodem byl připraven o 19 tisíc korun. V této souvislosti zveřejnila policie fotografie ženy, po které aktuálně pátrá.

Reklama

Na základě inzerátu kontaktoval muže podvodník, který projevil o vstupenky zájem. Následně se scénář odehrával obdobně jako v jiných případech podvodů na internetu, se kterými se v posledních měsících policie hojně setkává.

Podvodník zaslal poškozenému odkaz, který se jevil jako odkaz na přepravní společnost. Tam muž vyplnil údaje ke své platební kartě v domnění, že mu na kartu následně přijdou peníze z prodeje vstupenek. To se ale nestalo a muž přišel ze svého účtu o 19 tisíc korun. 

Odcizená částka z účtu padesátiletého muže následně přišla na účet třiadvacetileté ženy, která ten samý den na bazarovém portálu prodávala zboží, v jejím případě dětská chrastítka. I jí kontaktoval údajný zájemce, který jí zaslal odkaz na přepravní společnost a poškozená zde vyplnila údaje ke své platební kartě. Následně jí bylo odčerpáno 16 tisíc korun na jiný účet, ze kterého byl následně uskutečněn výběr v Praze neznámou ženou. 

Foto: PČR
Foto: PČR

Pokud ženu poznáváte, ozvěte se na linku 158 nebo přímo policistům Obvodního oddělení Mnichovo Hradiště na tel. číslo 974 877 710.

Policisté pátrají nejen po pachateli podvodného jednání na internetu, ale i po ženě, která finanční prostředky v Praze vybrala. Je totiž pravděpodobné, že se nejedná o stejnou osobu.

Policie upozorňuje – Kyberkriminalita narůstá

Nejrozšířenější trestnou činností, typickou pro tuto oblast, jsou různá podvodná jednání. Pachatelé se pod různými legendami snaží vylákat z lidí peníze. Vydávají se například za kupujícího, který má zájem o inzerované zboží, podstrčí vám fiktivní platební bránu, kde vyplníte citlivé bankovní údaje a místo peněz za inzerované zboží přicházíte o všechny úspory. Dále pak zasílají SMS zprávy s fiktivními sociálními příspěvky či legendou o doplacení zásilky nebo nabízejí velmi výhodné investice. Často se vydávají za pracovníky bank či policisty, snaží se klienty vystrašit a zmanipulovat.

Důležité odkazy:
BEZPEČNÉ NÁKUPY V ONLINE PROSTŘEDÍ
PODVODY PŘES INZERÁT

Zdroj: PČR

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This