Muž z Mladoboleslavska přišel podvodem na internetu o milion korun

 Muž z Mladoboleslavska přišel podvodem na internetu o milion korun

Foto: Ilustrační

Šestačtyřicetiletý muž z Mladoboleslavska chtěl na internetu investovat do kryptoměny, přišel o milion korun. Případem se nyní zabývají kriminalisté. V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli, který muže podvedl, až pět let vězení. Na webu o tom dnes informovala krajská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Policie před podobnými případy opakovaně varuje.

Reklama

Loni v srpnu reagoval muž na reklamu, která lákala na výdělky investicemi do kryptoměny. Do internetového dotazníku zadal osobní údaje. „Zanedlouho se poškozenému ozvala makléřka a dále i finanční poradce, který měl 46letému muži s investováním pomoci. Tento poradce skutečně poškozenému denně volal a ‚pomáhal‘ mu investovat peníze do kryptoměny,“ uvedla mluvčí.

Muž podle ní postupně na cizí účty poslal milion korun, vzal si kvůli tomu několik půjček v bance. „Později byl muž kontaktován poradcem, který mu sdělil, že firma zkrachovala, a aby nepřišel o své investované peníze, musí nyní ještě zaslat 100 tisíc korun, to už ale muž neposlal a obrátil se na policii,“ doplnila mluvčí.

Policie se podobnými případy zabývá opakovaně a varuje před nimi. Doporučuje rovněž, aby si lidé neinstalovali do vlastních elektronických zařízení žádné programy, které umožňují dálkový přístup jiným lidem, a aby cizím lidem nepovolovali vstup do internetového bankovnictví. Policie vybízí i k obezřetnosti u nákupu kryptoměn.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This