Na Mladoboleslavsku hořelo ve výrobní hale. Škoda je 50 milionů korun

 Na Mladoboleslavsku hořelo ve výrobní hale. Škoda je 50 milionů korun

Foto: HZS

V Bezně na Mladoboleslavsku hořela ve čtvrtek večer hala na výrobu svařovacích dílů. Škoda podle odhadů dosáhla 50 milionů korun.

Jeden muž se nadýchal zplodin, byl převezen do mladoboleslavské nemocnice, řekli dnes mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda a mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Nikdo jiný by zraněný být neměl.

Hasiči na místo vyjížděli ve čtvrtek před 19:00. „Po příjezdu první jednotky a provedeném průzkumu velitel zásahu oznámil, že v hale o půdorysu 50×20 metrů hoří osobní vozidlo a v jeho těsné blízkosti je několik výrobních strojů. Veškeré osoby opustily budovu ještě před příjezdem hasičů,“ uvedl Svoboda. Pod kontrolou byl oheň zhruba hodinu po začátku zásahu. Poté následovala prohlídka celého prostoru termokamerou, bylo odhaleno a uhašeno jedno skryté ohnisko.

Foto: HZS

Požár v hale poškodil několik drahých obráběcích strojů, proto je škoda vysoká. Výsledek vyšetřování příčiny bude podle Svobody známý v následujících dnech.

Do dnešního rána zůstala kvůli dohledu na místě jednotka dobrovolných hasičů. Po 8:00 hasiči ještě celý prostor zkontrolují, aby mohli oznámit likvidaci požáru.

Zdroj: ČTK

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Share This